Grand Prix Kaplice

Atraktivní novinku letos přichystali organizátoři IX. South Bohemia Classic. V rámci oblíbené veteránské soutěže se v sobotu 8. září 2018 pojede premiérový ročník GRAND PRIX Kaplice, který bude mít centrum na tamním náměstí. „Kromě výstavy veteránů uvidí všichni příchozí start, cíl i několik zatáček městského okruhu, který se pojede na dvě kola, takže v ulicích bude neustále co sledovat,“ zve do Kaplice ředitel soutěže Pavel Kacerovský z pořádající agentury ČK motorsport.

Moderovaný program odstartuje ve 13 hodin exhibičními jízdami, mezi nimiž nebude chybět Formule Easter nebo závodní vozy Škoda – typ 130 L/A či Favorit 136 L za volantem s Martinem Fazekašem, účastníkem Mistrovství České republiky v rally historických automobilů. Zhruba 140 posádek účastnících se South Bohemia Classic začne do centra Kaplice přijíždět před půl druhou odpolední, první vozidlo startuje do Velké ceny ve 13:35.

Diváci můžou k odstavení svých vozidel využít parkoviště v Českobudějovické ulici vedle kavárny U Ševčíků, v Pohorské ulici nebo u autobusového nádraží. Upozorňujeme na stále trvající úplnou uzavírku Linecké ulice, takže Kaplice bude přístupná pouze ze sídliště Na Vyhlídce nebo po obchvatu.

Mapový podklad: Mapy.cz