GRAND PRIX Kaplice | 10. 9. 2022 – 13:00

GRAND PRIX Kaplice bude stejně jako v minulých letech součástí tratě mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozidel XIII. South Bohemia Classic 2022. Silniční okruh na náměstí a v přilehlých ulicích navazuje na tradici kaplických okruhových závodů motocyklů a automobilů, které se konaly v padesátých a šedesátých letech minulého století a bývaly součástí mistrovství republiky.

Tahákem jediný český pilot formule 1 Tomáš Enge

„V sobotu 10. září absolvují posádky veteránů dvě kola s měřením odchylky na setinu sekundy od předepsaného času. Vstupné je zdarma, doprovodný program začne na náměstí od 13 hodin, budou zde vystaveny automobilové veterány, vystoupí hudební skupina a děti se mohou těšit na skákací hrad. Hlavním tahákem letošního ročníku je ale jednoznačně jízda formulového vozu, který bude řídit zatím jediný český jezdec formule 1 Tomáš Enge, zve do Kaplice ředitel soutěže Pavel Kacerovský z pořádající agentury ČK motorsport.

Organizátoři zvou na Grand Prix zároveň i ostatní majitele historických vozidel. Na náměstí a v přilehlých ulicích mohou vystavit svá vozidla a následně se zúčastnit exhibičních jízd po trati okruhu – to vše zcela zdarma. Jedinou podmínkou je rok výroby vozidla do roku 1985, registrace na www.grandprixkaplice.cz a příjezd na místo konání do 12:30 hodin.

Chcete vystavit svého veterána a projet se s ním po trati GRAND PRIX Kaplice? Zaregistrujte se!

  Jméno řidiče

  Vozidlo

  Rok výroby

  Registrační značka

  E-mailová adresa

  Diváci můžou k odstavení svých vozidel využít parkoviště v Českobudějovické ulici vedle kavárny U Ševčíků, v Pohorské ulici, u pošty nebo autobusového nádraží.