Sezona 2021 na obzoru. Spouštíme přihlášky

10.11.2020

Zatímco veteránisté ukládají své plechové miláčky do vyhřátých garáží, pořadatelé jihočeských setinových rallye odhalují plány na motoristickou sezonu 2021. Kalendář akcí, za kterými stojí organizační tým Rallye Český Krumlov, bude zase o něco pestřejší.

ČK motorsport ve spolupráci s ÚAMK South Bohemia Rally Clubem nezahálel a hned po skončení zářijového podniku se začal naplno věnovat úvodní soutěži nové sezony. II. Spring Classic se uskuteční v sobotu 17. dubna a jejím centrem bude čtyřhvězdičkový Hotel Concertino v historickém jádru Jindřichova Hradce. Po letošní trase mířící do šumavského národního parku si účastníci tentokrát užijí krásy České Kanady.

South Bohemia Trophy bude stejně jako v minulém roce sdružovat posádky, které pojedou obě setinové rallye v jižních Čechách. Vzhledem k omezené kapacitě startovního pole jarního podniku doporučujeme zájemcům včasnou registraci, která může automaticky platit také jako přihláška do druhé soutěže regionálního seriálu – XII. South Bohemia Classic. Reprezentativní zázemí akci konané ve dnech 10. a 11. září tradičně poskytne Hotel Resort Relax**** v Dolní Vltavici.

Jihočeši se v příštím roce budou organizačně podílet také na další veteránské setinové rallye. Premiérový ročník Moravian Wallachia Classic se uskuteční v letním termínu 25. a 26. června na Valašsku a jeho hlavním pořadatelem je agentura INUA.

Díky vzniku moravské soutěže bude vypsán zbrusu nový seriál setinových rallye s názvem Classic Challenge 2021. Kdo bude chtít v celkovém pořadí uspět, měl by se zúčastnit všech třech soutěží. Podmínky budou srovnatelné, jelikož o časoměření a zpracování výsledků se během celé sezony postará skupina Bohemia Timing. Pravidla a systém bodování zveřejníme ještě v průběhu listopadu.

Zážitkové výlety i přehlídka elegance

V letošním roce položil ČK motorsport kromě Spring Classic základní stavební kámen dalším motoristickým akcím, které hodlá i nadále budovat. Těsně před startem South Bohemia Classic se ve dnech 7. až 9. září 2021 uskuteční II. Bohemia Classic. Přestože téhle dálkové rallye pravidelnosti sportovní náboj nechybí, stopky tady nejsou až tolik důležité.

„Po úspěšném klubovém debutu, kdy nad výsledky převažovaly zážitky ze špičkové gastronomie, kvalitních hotelů, návštěv zámků a osobních setkání se šlechtici Františkem Kinským či Jiřím Lobkowiczem, zveme k účasti každého, kdo nejezdí jen kvůli pohárům a má chuť si užít za volantem svého veterána a s partou fajn lidí téměř celý týden,“ říká za organizátory Pavel Kacerovský. „Kromě toho vážně pracujeme s myšlenkou uspořádat další podobnou akci v atraktivní zahraniční lokalitě. Zatím se nechte překvapit, budeme vás včas informovat,“ dodává s úsměvem.

Pokračovat bude rovněž nová tradice přehlídky automobilových veteránů Concours d’Elegance Hluboká, během které se náměstí v Hluboké nad Vltavou zaplnilo v předvečer startu zářijového podniku více než třiceti vystavenými exponáty. Milovníci automobilové historie by tak neměli zapomenout si do svých diářů zapsat termín 9. 9. 2021.

Pro více informací o motoristických eventech pořádaných týmem ČK motorsportu pište na adresu kacerovsky@ckmotorsport.cz nebo volejte na telefonní číslo (+420) 728 547 505.

Foto: Ondřej Kroutil